Suna Dumankaya Güzellik Önerileri

suna-dumankayaCilt ve saç güzelliği insanların en çok önem verdikleri güzellik bölgeleri arasında sayılabilir. Suna Dumankaya saçlarınız ve cildiniz için güzellik tavsiyelerinde bulundu.

* Eklem bölgelerinizde nasır ve kararma varsa bu sindirim veya dolaşım bozukluğunuz olduğu anlamına gelmektedir. Bu sorun için hergün maydanoz suyu içebilir,vücudunuza hergün kese yapabilir,kararan bölgeleri limon suyu ile ovalayablirsiniz.

* Gözlerinizin altında morluklar varsa ve bu göz altı morlukları genetik bir hastalıktan dolayı kaynaklanmıyorsa, gözlerinizin altına hergün elma suyu kompresi uygulayın. 10 dakikalık uygulama yeterli olacaktır.

* Eğer çok yağlı saçlarınız varsa 1 kahve fincanı elma sirkesi, 1 tatlı kaşığı kadar kekik suyu ve 1 çay kaşığı kadar tuzu bir kap içinde karıştın. Saçınızı yıkadıktan sonra hazırladığınız karışımı saç diplerine sürün. 2 saat ılık havlu sarıp bekleyin. Daha sonra saçlarınızı durulayın. Bu işlemi her hafta 2-3 defa yapabilirsiniz.

* Yanaklarınızda küçük oyuklar varsa cildinizi oynayarak tahriş etmeyin. Yağlı yiyecekler ve asitli içeceklerden uzak durun yeter. Ayrıca cildinizi kekik çayı ile temizleyebilirsiniz. 1 çay kaşığı soya unu, 1 çay kaşığı kuru maya, 1 tablet toz haline getirilmiş aspirin ve 1 tatlı kaşığı elma sirkesini karıştırarak haftada 2-3 kere oyuklu bölgelere sürün. 20 dakika yüzünüzde beklettikten sonra durulayın.

* Cilt kuruluğundan şikayet ediyorsanız 1 tatlı kaşığı havuç suyu , 1 tatlı kaşığı salatalık suyu, 1 tatlı kaşığı limon suyu ve 1 tatlı kaşığı badem yağını karıştırın. Hazırladığınız karışımı yüzünüze uygulayın. Güneşli havalarda dışarı çıkarken mutlaka güneşten koruyucu özelliği olan bir krem sürün.

Suna Dumankaya Güzellik Önerileri Kategoriler: Cilt Bakımı Suna Dumankaya Güzellik Önerileri  Etiketler: ,

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz. Yorum yap trackback .
Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home