Temizliğin akıllı yolu

 Temizliğin akıllı yolu

Araştırmalar, yüz yıkamaya yalnızca 20 saniye ayırdığımızı gösteriyor. Bu tembelliğimiz güzelliğimize, sivilcelerin ve lekelerin gölgesini düşürüyor. Cosmopolitan dergisi, doğru yüz yıkama tekniğini anlattı…

Hazırlık:
Dudak ve göz makyajını jel ya da az yağlı bir makyaj temizleyicisiyle temizleyin.

İpu cu:
Havluyu yüzünüzde hafifçe gezdirdikten sonra 60 saniye içinde nemlendirici uygulayın. Tamamen kurumamış cilt, nemi daha iyi emecektir.

Pamuğa sürdüğünüz temizleme sütü ile makyajı temizleyin. Yüzeydeki kir ve makyaj ne kadar iyi temizlenirse, cilt ikinci aşamaya o kadar hazır olur.

Yüzünüzü ıslatın, parmak uçlarınıza aldığınız fındık büyüklüğünde temizleyiciyi dışa doğru dairesel hareketler yaparak uygulayın. Bu, kiri ve yağı yumuşatır.

T bölgesini temizlemek için çeneden başlayıp, urun ve tüm alın bölgesine doğru daha küçük daireler çizin. Böylece cildiniz daha derinlemesine temizlenir.

Ilık suyu beş kere yüzünüze çarparak ürünü yüzünüzden temizledikten sonra nemli bir pamukla saç çizgisinde ve şakaklarda kalanları da temizleyin.

SABAH

Temizliğin akıllı yolu Kategoriler: Cilt Bakımı Temizliğin akıllı yolu  Etiketler: ,

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz.
Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home