tırnak kalınlaşması, tırnak kalınlaşması nasıl geçer, tırnak kalınlaşması neden olur, tırnak kalınlaşması nedenleri, tırnak kalınlaşması tedavisi, tırnak kalınlaşmasına ne iyi gelir

383389″> tırnak kalınlaşması, tırnak kalınlaşması nasıl geçer, tırnak kalınlaşması neden olur, tırnak kalınlaşması nedenleri, tırnak kalınlaşması tedavisi, tırnak kalınlaşmasına ne iyi gelir


TIRNAK KALINLAŞMASI NEDEN OLUR NASIL TEDAVİ EDİLİR
Özellikle yaz aylarında açık ayakkabılar ve terlikler giyilmeye başlandığında ayak bakımı daha bir önem kazanır. Ayak tırnaklarımız çeşitli sebeplerden kalınlaşabilir. Ayak tırnaklarındaki kalınlaşma hem kötü bir görünüme neden olur hemde ayak sağlığı için dikkat edilmesi gereken bir konudur. Ayak tırnakları neden kalınlaşır, ayak tırnağı kalınlaşması için ne yapılır, ayak tırnağı kalınlaşmasına ne iyi gelir açıklayalım.
Ayak Tırnaklarının Kalınlaşma Nedenleri:
** Ayak tırnaklarının kalınlaşma sebeplerinin başında mantar enfeksiyonu gelir. Bu enfeksiyon hem tırnağın kalınlaşmasına hemde bozulmasına sebep olabilir.
** Bazen ayakkabının üzerine gelen mekanik baskıda mantarlı tırnağın yaptığı şekil bozukluğuna sebep olabilir ve kalınlaşmalara sebep olabilir.
** Giydiğimiz likralı çoraplarda yaptığı baskı doyısıyla tırnağın bozulmasına sebep olabiliyor.
Tırnak Kalınlaşması Tedavisi:
Kalınlaşan tırnağa özel makinalar ile müdahale edilip inceltilmesi gerekir. Tırnağın sağlıklı olması için gereken inceliğine getirip esnekliğini geri kazandırmak şarttır. Ama tabi bu yeterli değildir tırnağımızı uzun süre yumuşatmak için özel tırnak yumuşatıcıları kullanabiliriz. Bazen tırnağın kalınlığı ile ya da şekli ile üzerine gelen baskı ile tırnak kanallarının altına gelen bölgede bir nasırlaşma oluşabilir. Üzerine baskı uygulandığında sanki tırnak batıyomuş gibi gelebilir. Tırnak için kullanılan yumuşatıcı yağlar hem tırnağın yumuşamasını esnemesini doğal esnekliğini kazanmasını sağlayacak hem de tırnağın yaptığı baskı ile tırnak kanalının altında kalınlaşan deri tabakasının yumuşamasına yardımcı olacaktır.
Tırnak Hastalıklarından Korunmak İçin Ne yapılmalı:
* Tırnaklarınızı temiz tutun.
* Çok dar ve rahatsız ayakkabı giymekten kaçının.
* Her hafta düzenli dümdüz kesin. Aşırı kısa kesmeyin; parmaklarınızın bitimi kadar olmalılar.
* Sık aseton kullanırsanız tırnaklarınızı kurutursunuz. Tırnak güçlendiricilerinden, takma tırnaklardan ve tırnak derisi alma aletinden kaçının.

tırnak kalınlaşması, tırnak kalınlaşması nasıl geçer, tırnak kalınlaşması neden olur, tırnak kalınlaşması nedenleri, tırnak kalınlaşması tedavisi, tırnak kalınlaşmasına ne iyi gelir Kategoriler: Tırnak Sorunları tırnak kalınlaşması, tırnak kalınlaşması nasıl geçer, tırnak kalınlaşması neden olur, tırnak kalınlaşması nedenleri, tırnak kalınlaşması tedavisi, tırnak kalınlaşmasına ne iyi gelir

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz. Yorum yap trackback .
2 yorum var
  1. gülşah dedi ki:

    tırnak kalınlaşması var renk değişdirdi evde tırnak makasıyla kesemiyorum açıyor çorap giy

Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home