Ünlü anneler doğumdan sonra nasıl zayıfladı?

Ünlüler de hamilelikte kilo alıyor! Ama bir yıl gibi kısa bir sürede doğum öncesi kilolarına dönüyorlar. Ünlülerin hamilelik kilolarından nasıl kurtulduklarına dair ipuçları..

Hamilelikte ortalama 10-15 kilo alınıyor. Zor olan şey bir yıl içerisinde doğum öncesi vücudunuza (hatta ondan daha da fit bir vücuda) kavuşmak ve pek çok yıldız bunu başarıyor.

Gerçi bu isimlerin çoğunun antrenörleri, beslenme uzmanları var ve gün içerisinde yapmaları gereken sayısız işleri yok, fakat gözlemlediğinizde gerçekten etkileyici bir değişim geçiriyorlar.

Jennifer Lopez ikizlerini doğurduktan sonra triatlonda yarıştı, Karolina Kurkova hamileyken de egzersiz yaparak zayıf kaldı, Penelope Cruz dans ederek kilo verdi…

Ünlülerin hamilelikten sonra nasıl eski kilolarına döndükleriyle ilgili dikkat çeken ipuçları..

Jennifer Lopez
Triatlon için çalışarak eski formuna kavuştu

J.Lo hamilelik sonrası egzersizleri yeni bir seviyeye taşıdı ve ikizlerini doğurduğu aynı yıl triatlon için çalıştı. Her ne kadar çok zor bir şey gibi görünse de, 2008’in başlarında ikizleri Max ve Emme’yi doğurduktan sonra ilk iş olarak bir spor salonuna koşmamış. “İlk altı hafta dinlenmem gerekiyordu.” diyen yıldız, birkaç hafta dinlendikten sonra, antrenörü Gunnar Peterson ile beraber zor egzersizlere başlamış.

Yaklaşık 22-23 kilo alan Lopez, 30 dakikalık yürüyüş yapmış, şınav çekmiş ve çeşitli egzersizler yapmış. Bunlar sadece başlangıç olmuş.

Birkaç ay içerisinde, sonbahardaki triatlona (yarım mil yüzme, 18 mil bisiklet sürme ve 4 mil koşmadan oluşan yarış) katılmak için Jennifer canını dişine takarak haftada altı kez uzun koşular, yüzme ve bisiklet sürmeden oluşan egzersizler yapmaya başlamış.

Yıldızın antrenörü bu çabuk değişim hakkında, “Eğer başlamak için mükemmel durumdaysanız, hamilelikten sonra formunuzu geri kazanmak çok kolay” diye konuştu.

 
Penelope Cruz
Akdeniz diyetine güvenerek kilo verdi

Penelope Cruz hep zayıf ve nefes kesiciydi. Ancak kendisi her zaman az konuştuğu için böyle kusursuz görünmek için neler yaptığını bilmek zor. Doğum yaptıktan sonra birkaç ay içinde eski heykelimsi vücuduna kavuştu ve Daily Mirror’a bunun dans ve düzgün bir Akdeniz diyetiyle olduğunu söyledi.

Aktris, “Baleyi seviyorum ve benim için spor salonuna gitmek sıkıcı çünkü ben dans disiplinine alışkınım. Dans gerçekten zor ama daha eğlenceli” diye konuştu.

“İyi yiyorum ama sağlıklı şeyler yemeye çalışıyorum” şeklinde açıklama yapan yıldız, arada sırada kaçamaklar yapıp hamburger ve patates kızarması da yiyor ve şüphesiz ki onları yerken bile muhteşem görünüyor.

 
Karolina Kurkova
‘Sinir Edici Derecede Sağlıklı’ Diyeti ile form tuttu

Karolina Kurkova, W dergisine hamilelik sırasında da egzersiz yaptığı için çok fazla kilo almadığını söyledi. “Pilates ve ağırlık çalışmaları yaptım, bol bol yürüdüm ve seyahat ettim. Hayatımı yaşadım yani” şeklinde konuşan Kurkova, diyetinin bir çok vitamin, gıda takviyesi, yeşilliklerin suları ve vücuda girebilecek ‘en iyi şeylerden’ oluştuğunu söyledi.

Süper model çok fazla abur cubur yememiş ve bu tip yiyecekleri aşermediği için de şanslıymış. Oğlu Tobin Jack doğduktan sonra da, Kurkova “hafif, lezzetli ve glütensiz” yiyecekler yemeye ve beyaz veya işlenmiş hiçbir şey tüketmemeye devam etmiş.

Süpermodel, ünlülerin sıklıkla tercih ettiği ve çalışan kadının spor salonuna adım atmama isteğini çok iyi anlayan antrenör Tracy Anderson ile çalışmış. Anderson içinde bale, dans ve funk kardiyosununda bulunduğu “her şeyin karışımı” olan bir egzersiz rutini hazırlamış. Kurkova özellikle dansı sevmiş.

Kurkova, “Özellikle bebek sahibi olduktan sonra, dışarı çıkıp dans etme şansınız pek olmuyor. Bu yüzden spor salonları gidip kendinizi iyi, seksi hissedebileceğiniz ve terleyebileceğiniz muhteşem bir yer” şeklinde konuştu.

 
Kendra Wilkinson
Spor salonu sayesinde vücudunu fit hale getirdi

Bir zamanlar Hugh Hefner’ın Playboy kızlarından biri olan Wilkinson, 2009’da hamile kaldığında yaklaşık 25 kilo almış. Oğlu Hank Baskett IV’i doğurduktan sonra kıvrımlı bir kadın haline gelmiş.

“Kalçalarım beni şoke etti, “Aynada gördüğüm kadın tamamen farklı bir kadındı” şeklinde konuşan Kendra spor salonuna gitmeye karar vermiş uzun saatler boyunca egzersiz yapmış, sadece salata, ızgara tavuk yemiş ve canının yiyecek bir şey çekmesini engellemek için de sakız çiğnemiş.

O zamanlar ise şöyle bir açıklama yapmıştı: “Hep fit ve ince olmaya alışkındım. Daha önce hiç kilo vermek zorunda kalmamıştım. Kaslarımı geri istiyorum. Vücudumda sallanan bir şey olmasını istemiyorum” Bugünlerde sergilediği ince vücuduna bakarak amacına ulaştığını söyleyebiliriz.

 

Ünlü anneler doğumdan sonra nasıl zayıfladı? Kategoriler: Genel Ünlü anneler doğumdan sonra nasıl zayıfladı?  Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz.
Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home