Uykusuzluğa Ne Kadar Tahammül Edilebilir?

uykusuzluk sorunu 300x199 Uykusuzluğa Ne Kadar Tahammül Edilebilir?

Uykusuz kalmanın bir sınırı bulunmakta mıdır? İnsanların uykusuz bir şekilde yaşamına devam edebilmesi mümkün müdür? Bu sorular son dönemler içerisinde sıklıkla tekrarlanan ve oldukça önemli bir şekilde kamuoyunu işgal eden sorular arasında yer almaktadır.

Bilindiği uyku sınırına belirli bir oranın ötesinde tahammül etmek mümkün olmamaktadır. Her insanın günde en az 6 saat uyuması gerekmektedir. Bu saat aralıkları gece 11-03 arasında en büyük dalgalara sahip olmaktadır. Aynı zaman bu zaman aralıklarında vücudun oldukça önemli ve anti-kanser olan bir hormon ürettiği de unutulmamalıdır. Özellikle çocuklarımızın bu zaman aralığında uyumaları sağlanmalıdır.

Eğer sağlanmazsa büyüme organlarında ciddi rahatsızlıkların yaşanması söz konusu olabilmektedir. Uykuya ne kadar tahammül edilebileceği ise insan organları üzerinde yapılan oldukça ciddi deneyler sonucunda 240 saat olarak belirlenmiştir.

Yani en  fazla 240 saat uyku sınırının ötesine geçmemiz mümkün olmaktadır. Bu eşiğin aşılması söz konusu olmamaktadır.

Uykusuzluğa Ne Kadar Tahammül Edilebilir? Kategoriler: Genel Uykusuzluğa Ne Kadar Tahammül Edilebilir?  Etiketler:

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz.
Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home