Vajinal Mantar için Bitkisel tedavi

Vajinal mantar enfeksiyonuna her kadın hayatı boyunda çoğunlukla raslayabilir. Birçok kadında görünür ve tedavisi mümkün bir rahatsızlıktır. Ancak zayıflayan bağışıklık sistemi, antibiyotik kullanımı veya doğum kontrol haplarının kullanımı gibi nedenlerden vajina florası bozulabilir. Bunun sonucunda da maya hücreleri aktif hale gelip çoğalmaya başlar. İlaç tedavisinde yakınmalar büyük oranda giderilir.Hastalığın belirtileri, kaşıntı eşliğinde beyaz renkli bir akıntıdır. Elden geldiğince mantarlı bölgeyi kaşımamak ve has talığın başka bölgelerede sirayet etmesini engellemektir. Ayrıca alternatif yöntemler de tedaviye yardımdı olur.

Şifalı bitkiler:Enfeksiyonun ilk dönemlerinde, aroma yağlarıyla yapacağınız oturma banyosu yakınmalarınızın hafiflemesini sağlar. 1 yemek kaşığı ölüdeniz tuzu ile gül ve lavanta karışımından oluşan 5 damla yağı, kaynar suya ilave edin. Suyun içine kabuğunu soyduğunuz 1 diş sarımsağı da koyabilirsiniz. Ardından suyun üzerine doğru çömelerek buharın vajina bölgenize ulaşmasını sağlayın.

Büyük bir pamuk parçasını, hazırlamış olduğunuz papatya çayın batırın. Ardından vajinal bölgenizi bu pamukla, sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kere, önden arkaya doğru yavaşça silin. Aynı işlemi defne yaprağı ile de yapabilirsiniz. Bir miktar defne yaprağını, dalları ve yemişleriyle beraber 1 litre suda kaynatın ve süzün. Vajinal bölgenizi bu suyla günde 2 kere yıkayın.

Vajinal Mantar için Bitkisel tedavi Kategoriler: Genel Vajinal Mantar için Bitkisel tedavi  Etiketler: , , ,

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz.
Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home