Yağmur Suyunun Saça Faydaları

Yağmurlu havalarda ıslanmamak için bir şemsiyenin altına gireriz, ya da bir saçak altında yağmurun dinmesini bekleriz, bunları yapamıyorsak bile en azından kapşonlu bir şey giymişsek başımızı kapatırız ıslanmamak için. Yağmur suyuyla ıslanmak belki sizi hasta yapabilir ancak yağmur suyunun saçlarınıza iyi geldiğini biliyor musunuz?

Bunun sebebi yağmur suyunun yapısında gizli. Yoğunlaşmış buhardan oluşan yağmur suyunun içerisinde mineral çok az miktarda bulunuyor. Çeşmelerden akan klorlu suyla kıyaslayınca kimyasal maddelerden arınmış bir su yağmur suyu. Sudaki çeşitli kimyasal maddelerin saça zararı olduğu belirtiliyor.

Bunun yanında saçlarınız yağmurlu havalarda sıkça ıslanıyorsa saç derisi sorunları yaşayabilirsiniz, bunun için saçlarınızı yıkamanız faydalı olabilir. Bir yandan da İstanbul’daki yağmur suyu gerçekten de temiz ve arınmış mı diye düşünmeden edemiyor insan. Malum hava kirliliği yağmur suyuna otomatikman yansıyor.

Yağmurun saçlarımıza ayrıca doğal bir görüntü kattığını da belirtmeden geçemeyeceğim. Yağmurda ıslanmış ve dağılmış saçlar çoğu zaman güzel bir saç görüntüsüne sebep olabiliyor.

Yazının resminde de yağmur altında ıslanan bir çift görüyorsunuz.

Yağmur Suyunun Saça Faydaları Kategoriler: Genel Yağmur Suyunun Saça Faydaları  Etiketler:

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz.
Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home