YEPYENİ BİR YIL YEPYENİ BİR YÜZ

İz ve kırışıklıkların giderilmesinde devrim niteliğinde olan “Fraksiyonel Lazer” ile izler, kırışıklıklar, lekeler %80-%100 oranında düzeltilebiliyor. Yeni yıla girerken, yüzünüzdeki inci çizgiler ile kırışıklıklardan, güneş lekelerinden, doğum ve kilo nedeniyle oluşan çatlaklardan kurtulabilirsiniz.

“Fraksiyonel Lazer” konusunda dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, doğru fraksiyonel lazer çeşidinin, doğru yerde kullanılması. Çünkü, lazer ışınları farklı dalga boyları itibariyle farklı amaçlar için kullanılıyor. Fraksiyonel lazerin kullanım alanlarına göre; yüzeysel (Fraksiyonel Er: Glass), orta (Fraksiyonel Er:YAG) ve derin (Fraksiyonel Karbondioksit CO2)olarak üç çeşidi bulunuyor.

Fraksiyonel Er: Glass ve (Fraksiyonel Er:YAG, orta derece gibi cildin yüzeysel tabakasına etki ediyor. Mediest Cerrahi ve Medikal Estetik Center’da da kullanılan Fraksiyonel Karbondioksit CO2 ise; derin iz ve kırışıklıkların tedavisinde etkili sonuçlar veriyor.

http://4.bp.blogspot.com/_n1Q8bsJw45I/TRDOYUfwyzI/AAAAAAAAFHE/MQUmRRnmf68/s1600/bayanbakim.com%2BYEPYEN%25C4%25B0%2BB%25C4%25B0R%2BY%25C3%259CZ%2B3.jpg

Mediest Cerrahi ve Medikal Estetik Center doktoru Op. Dr. Atilla Alp (Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı) cildin daha canlı, parlak ve sağlıklı hale getirilmesi ile kırışıklıkların tedavisinde fraksiyonel lazerin oldukça etkili bir tedavi yöntemi olduğunu belirtiyor. Op. Dr. Alp, özellikle yüzeysel ve orta dereceli kırışıklıkların bu tedavi ile geçebileceğini, derin kırışıklıkların ise hafifleyeceğini söylüyor.

http://3.bp.blogspot.com/_n1Q8bsJw45I/TRDOXzXdmtI/AAAAAAAAFG8/_wEId1htk9A/s1600/bayanbakim.com%2BYEPYEN%25C4%25B0%2BB%25C4%25B0R%2BY%25C3%259CZ%2B2.jpg

Sivilce izleri, lekeler siliniyor, kırışıklıklar gidiyor, çatlaklar azalıyor…

Op. Dr. Atilla Alp lazer teknolojisinin kozmetik dermatolojide kullanımının son halkalarından biri olan yöntem hakkında şu bilgileri aktarıyor: “Fraksiyonel Lazer; cildin kusurlu alanlarını derinlemesine ama kontrollü bir şekilde etkileyerek izleri siler veya küçültür. Yüzeyden gönderilen toplu iğne ucundan küçük lazer ışınları, derinin alt tabakalarına ulaşarak, iz görünümüne yol açan bozuk bağ dokusunu tahrip eder. Uygulama dışında kalan sağlam cilt dokusu kısa zamanda hasarlanan alanı tamir eder. Yeniden oluşan kollajen ve örtücü epitel ciltteki izin yerini alır. Bu yöntemle derinlemesine işlem yapıldığı için tek seansta bile etkili sonuç alınabiliyor. Ancak kişinin sosyal yaşamını olumsuz etkilememek amacıyla uygulama dozu düşürülerek seans sayısı artırılabiliyor. Ortalama 3–6 seans sonrası sivilce izlerini %50–80 oranında azaltmak mümkün. Tamamen tedavisi mümkün olmayan çatlakların belirginliği de fraksiyonel lazer ile 5-6 seansta azaltılabiliyor.”

Fraksiyonel Lazer uygulamasından sonra güneş yanığına benzer bir görüntü ortaya çıkar. İlk birkaç saat kızarıklık, ertesi gün yerini pembeleşmeye bırakır. Sonraki birkaç gün çok ince güneş yanığı sonrasına benzer soyulma olur. İşlemin ertesi gün hasta işine dönebilir, isterse makyaj yapabilir. İşlem sonrası dönemde güneşten korunmak ve yüksek faktörlü güneş koruyucusu kullanmak gerekir. Fraksiyonel lazer sonrası, cilt daha parlak ve canlı bir görünüm alır. Cildin gerginliği artar, gözenekleri sıkılaşır. İnce izler azalır, derin izler yüzeyselleşir. Ciltteki renk ve ton farkları azalır. CO2 Fraksiyonel Lazer uygulamasının 3-5 hafta aralarla cildin durumuna göre 3-5 seans yapılması gerekebilir.

http://4.bp.blogspot.com/_n1Q8bsJw45I/TRDOXi-nl_I/AAAAAAAAFG0/CYlfCzavyaA/s1600/bayanbakim.com%2BYEPYEN%25C4%25B0%2BB%25C4%25B0R%2BY%25C3%259CZ%2B1.jpg

Op. Dr. Atilla Alp Fraksiyonel Lazer ile: akne, sivilce, yara, yanık ve ameliyat izlerinin, yaşlılık ve güneş lekelerinin ve gebelik maskesinin (melasma) tedavisinde, gebelik ve doğum sonrası çatlakların giderilmesinde, cilt yenilemede, el gençleştirmede etkili sonuçlar elde edildiğini belirtiyor.

YEPYENİ BİR YIL YEPYENİ BİR YÜZ Kategoriler: Genel YEPYENİ BİR YIL YEPYENİ BİR YÜZ  Etiketler: , , , , ,

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz.
Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home