Yeşil Kahve Zayıflamanın Yeni Formülü

Son günlerin modası Yeşil Kahve ile hanımlar zayıflıyor!  Sizler için yeşil kahvenin içeriğini ve faydalarını araştırdık.

Yeşil Kahve Extratı (Green Cafee) :

yesil-kahve-zayiflamanin-yeni-formuluYeşil kahve, kökboyasıgiller (Rubiaceae) familyasının Coffea cinsinden 5 metreye kadar büyüyebilen bir ağaçtır. Normal kahve gibi kavrulma işleminden geçmediği için, faydalı etkilerini kaybetmemiştir.

İçeriğindeki kafein ve klorojenik asit sayesinde, yağ yakımını hızlandırır. Bazal metabolizmayı hızlandırır. Çok yüksek antioksidan etkiye sahiptir, serbest radikallerin zararlı etkilerini önler. Enerji verir. Şeker hastalığı riskini azaltıcı etkisi vardır. Hipertansiyon üzerinde iyileştirici etkisi vardır.

İçeriğindeki kafein ve klorojenik asit sayesinde, yağ yakımını hızlandırır. Bazal metabolizmayı hızlandırır. Çok yüksek antioksidan etkiye sahiptir, serbest radikallerin zararlı etkilerini önler. Enerji verir. Şeker hastalığı riskini azaltıcı etkisi vardır. Hipertansiyon üzerinde iyileştirici etkisi vardıCinnamon (Tarçın)Tarçın (Cinnamomum), Defnegiller familyasından, Hindistan ve Sri Lanka orijinli bir ağaçtır. Yaprak dökmeyen, aromatik kokulu küçük bir ağaç olan tarçın, dünyanın en önemli baharatlarından ve bilinen en eski bitkilerdendir. Kullanılan kısmı, bitkinin sürgünlerinin kurutulmuş iç kabuğudur. Zengin bir lif kaynağıdır. Yüksek miktarda manganez içerir

L-Carnitine :

Doğal yapısı ile ön plana çıkan L-Carnitine, yağ yakışını hızlandıran ve kolaylaştıran temel bir faktör olarak artık bir çok resmi tıp otoritesi tarafından kabul edilmektedir. Dahası iyi bir düşük kalorili diyet ile vücudun yağ rezervlerini oluşturan yağ asitlerini kolayca parçaladığı ve çok daha fazla yağ yakımına yardımcı olduğu bir çok denek üzerinde bilimsel olarak kanıtlanmıştır.

Aslında naturel bir amino asit olan L-Carnitine, genellikle karaciğer ve böbreklerde sentezlenen, lizin ve metiyonin amino asitlerinden oluşan bir dördüncül amonyum katyonudur. Metabolizma içindeki temel görevi, yağ taneciklerini kas hücresi zarından kolayca geçirerek yağın yandığı ve metabolik enerjiye dönüştüğü Mitokondrilere (hücre enerji santrali) taşımaktır. Vücutta oynadığı rol dolayısıyla, vitaminlere benzetilse de vücudumuzda da düşük miktarda üretilebildiği için amino asit sınıfında yer almamaktadır. Dokulardaki seviyesinin artması ile birlikte daha fazla yağ yakıldığına dair anlamlı bilimsel kanıtlar mevcuttur. Eğer vücutta yeterince Carnitine yoksa, ne kadar düzgün bir diyet yapılırsa yapılsın ya da ne kadar düzenli bir egzersiz yürütülürse yürütülsün yeterli miktarda yağ yakımı mümkün olmayacaktır.

Ayrıca yağ depolarının enerjiye dönüşmesi ile çok daha fazla enerji açığa çıkacaktır. Dolayısıyla vücudun dayanıklılığı ve performansı artacaktır.

L-Carnitine’ nin metabolizma içindeki asıl rolü, yağın yanma oranını ayarlamaktır. L-Carnitine’ nin vücutta uzun süreli depolanması mümkün değildir. Bu nedenle düşük L-Carnitine miktarı yağın yanma oranını azaltır, aksine yüksek L-Carnitine miktarı ise yağın yanma oranını artırır. Almanya’ da yapılan araştırmalardan elde edilen bilimsel bulgular ile L-Carnitine’ nin, 30 dk.’ lik aerobik yüklenmelerden sonra artık karbonhidratların yanmasını önlediğini ve fazla zorlanmadan kolayca yağ yakışına neden olduğu kanıtlanmıştır.

Erica (Funda Yaprağı) :

1 mt boyuna kadar yükselebilen bitki, işlenmiş topraklarda ve sahil bölgelerinde yetişir. Çalı görünümünde olup, kışın yapraklarını dökmez. İlkbaharda açan pembe çiçekleri ağustos ayında toplanıp kurutulur.

Anne sütünü arttırıp, böbrek, kum ve taşların düşürülmesine yardımcı olur. Ödeme çok etkilidir. Kanı temizler. İshali keser, idrar söktürür. Böbrek kum ve taşlarının düşürülmesine yardımcı olur. Nikriste de faydalıdır. Lapası, ağrıları keser. Zeytinyağı ile hazırlanan merhemi, çıban ve egzamada faydalıdır. Fazla kilosu olanlarda kilo düşürücü, ideal kilolularda mevcut kilonun korunması için bitkisel destek olarak önerilir. Vücuttaki depo yağlarının kullanımını hızlandırarak enerjiye dönüşmesine ve yemeklerden sonra vücudun depoladığı yağ oranının minimum seviyede kalmasına destek olur. Fitoterapide (bitkisel tedavi) doğal bir antibiyotik olarak da kabul edilir. Kadınlarda ve özellikle rahim akıntısı ile idrar yolları enfeksiyonlarında kullanılmaktadır.

Rose Marinus (Biberiye) :

Ballıbabagillerden familyasından olan ve Kuşdili olarak da bilinen biberiye bitkisinin anavatanı akdeniz bölgesidir. Ülkemizde yabani olarak batı ve güney kıyılarında yetişmektedir. Biberiye süs bitkisi olarak da yetiştirilmektedir.

Bileşiminde 1,8 cineol, pinen, campfer, borneol, bornylasetat, verbenon vardır. Flavonoid yapısında tanen, acı madde ve triterpen asit yer alır.

Taze ya da kurutulmuş yapraklar ve bunlardan hazırlanan etkili dozda preparatlar kullanılır.

Biberiye Faydaları Nelerdir?

Antispazmodik etkisi vardır.
Biberiye otu sindirim sistemi sorunlarına karşı kullanılır. Mide ve bağırsakları uyarır.
Kronik dolaşım problemlerinde kullanılan bir bitkidir. Biberiye yağı koku sinirini ve trigeminus duyu siniri uçlarını uyararak refleks yolla solunum ve dolaşımı uyarırıcı etki gösterir.
Phytotherapy Research 2010 Ağustos sayısında yayınlanan bir çalışmada biberiyenin dolaşım sistemini uyarıcı etkisi tespit edilmiştir.
Sabah yorgunluğundan ve üşümekten şikayet eden kişiler biberiye preparatlarından yararlanabilirler.
Oxford Journals, 2002 şubat sayısında yayınlanan çalışmaya göre biberiyedeki carnosol maddesi anti-kanserojen özelliğe sahip.
2007 yılında Onkology Reports adlı bilimsel dergide yayınlanan bir hücre çalışmasının sonucuna göre biberiye ekstresinde bulunan ‘carnasol’ adlı madde meme kanseri hücrelerinin üremesini engellemiştir.
2007′de Kanada’da yapılan bir çalışmada biberiye ekstresinin farklı kanser hücre kültürleri üzerindeki etkisi incelenmiş ve insan lösemi ve meme kanseri hücreleri üzerinde deneysel olarak etkili olduğu saptanmıştır.
Romatizma ağrılarına karşı biberiye yağı haricen kullanılabilir.
Baş ağrısı ve migreni hafifletebilir.
Kan şekerini düşürücü ve kanı sulandırıcı etkisi vardır.
Saç dökülmesini önleyici ve saçı besleyicidir. Yağlı saçların temizlenmesi için biberiyeden yararlanılabilir. Biberiye özlü şampuan ve saç kremleri mevcuttur.
Hafızayı güçlendirir. 144 sağlıklı insan üzerinde yapılan bir bilimsel çalışmada, biberiye uçucu yağının öğrenme ve algılama fonksiyonlarına olan etkisi araştırılmış ve biberiye yağının hafızayı güçlendirici etkisi saptanmıştır (koklama ya da masaj şeklinde kullanımı)
Almanyadaki E Komisyonu biberiye yaprağının hazımsızlık, düşük tansiyon, fonksiyonel dolaşım şikayetleri, kas ağrısı ve yumuşak doku romatizmasında(banyo) kullanılabileceğini belirtmiştir.

Prunus Avium (Kiraz Sapı) :

Bitkisel mucize olarak eskiden beri bitkisel tıpta yaygın olarak kullanılan bir bitkisel şifa kaynağıdır. Pek çok derde ve hastalığa deva olan ve sağlığa çeşitli faydaları bulunan kiraz sapı aynı zamanda idrar söktürücü özelliği ile de böbreklerin dostudur. Bunun yanında kiraz sapı metabolizmayı hızlandırır.

Kirazın sapları, vücudun metabolizma artığı olan ve zehirli toksik özellikleri bulunan ürik asit (üremi denilen zehirlenmeye sebep olabilmektedir) ve üraet tuzlarının vücuttan atılmasına yardımcı olur. Bunun yanında artrit, romatizma, bronşite bitkisel çözüm ve gut hastalıkları, eklem kireçlenmesi ve damar sertliği gibi değişik sistemik hastalıkların bitkisel tedavisinde kullanılır. Ancak kiraz sapının bizi ilgilendiren en önemli iki özelliği zayıflama sağlaması ile idrar söktürücü olarak vücuttan ödem ve su atmasıdır.

Kirazın sadece meyve olarak değil kökleri, kerestesi, kabukları, zamkı, yaprak ve çiçekleri, çekirdeği ve meyve sapları ile çok yönlü bir bitki olduğu belirtildi.

Ordu Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümü Öğretim Üyesi Prof.Dr. Turan Karadeniz, kirazın stresi yok ettiğini, menopoz döneminde faydalı olduğunu söyledi.

Pistacia Lentiscus (Damla Sakızı) :

Maştaki, Mesleki, Pistacia lentiscus, Mastic tree, Lentisque gibi isimleri vardır. Antepfıstığıgiller familyasından; 4 metre kadar boyunda, sık dallı, çalı görünümünde, Kış aylarında yaprak dökmeyen bir ağaçtır. Çiçekleri küçük ve kırmızı renklidir. Meyvesi ufak, yuvarlak ve sivri uçludur. Başlangıçta kırmızı renkli iken sonradan siyaha dönüşür.

Hazmı güçtür, ateşli mizaçlı kimselerin midelerine iyi gelmez, iştahı keser. Hastalık tedavisinde göğüse, böbreğe ve idrar yollarına çok faydalıdır. Karaciğere ve soğuktan olma dalak ağrılarına şifalıdır. İdrar söktürür, cinsiyet organlarını kuvvetlendirir.Felce ve öksürüğe  faydalıdır.

Yeşil Kahve Zayıflamanın Yeni Formülü Kategoriler: Genel Yeşil Kahve Zayıflamanın Yeni Formülü  Etiketler: , , , , , , , , , , , , , ,

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz.
Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home