YÜZ YOGASI HAREKETLERİ
Y%C3%BCz Yogas%C4%B1 Hareketleri 150x150 YÜZ YOGASI HAREKETLERİ

Yüz Yogası Hareketleri

Yüz Yogası Hareketleri

Yüz Yogası Nasıl Yapılır,Yüz Yogası Ne İşe Yarar,Yüz Yogası Hareketleri,Yüz Yogası Göz,Sarkık Göz Kapağı,Göz Kapakları Düşmesi,Göz Kapakları Şişmesi
Sizlere daha önce yüz yogası ile ilgili bir makale yayınlamıştık. (Tıkla) Bu makalemizde ise, Yüz Yogası Hareketleri konusunu anlatmak istiyoruz. Bu makalemizde yayınlamış olduğumuz yüz yogası hareketleri, göz kapakları düşmesi,göz kapakları şişmesi,göz çevresi kırışıklıkları ve göz altları için…
Avuç hareketi : Bu egzersizler bilgisayarın önünde uzun saatler geçirenler için ideal bir çalışmadır. Her gün kolaylıkla yapacağınız bu hareketler gözlerinizin etrafındaki şişlerin inmesine yarar ve göz sinirlerini rahatlatır. Rahat bir pozisyonda dik olarak oturun. Gözlerinizi kapatın. Nefesiniz burun deliklerinizden girip çıkarken nefesinize odaklanın. Temiz ve serin havayı alın, kirli ve sıcak havayı verdiğinizi hissedin.
Şimdi avuçlarınız iyice ısınana kadar birbirine sürtün. Sonra avuçlarınızın alt kısmını göz çukurunuzun üzerine kapatın. Gözünüzü çevreleyen göz kaslarını (orbicularis oculi) avucunuzun alt kısmı ile hafifçe itin. Bu hareketi 10 kez tekrar edin, dinlenin ve 5 kez daha tekrar edin.
Üst göz kapakları için :
Yaş ilerledikçe kaşlarla gözün üst kısımları arasındaki mesafe kısalır. Bu egzersiz kaşların altındaki kasların kuvvetlenmesini sağlar, sarkmasını önler.
İşaret parmaklarınızı yarım ay şekline getirin ve göz kapaklarınızın üzerindeki göz kemiğinin üzerine, kaşınızın tam altına yerleştirin. Parmaklarınızı hafifçe kemiğin üzerine bastırın. Göz kapaklarınızın üzerindeki kaslarla parmaklarınıza doğru bir direnç oluşturun. Bu hareketi 10 kez tekrar edin.
Gözaltları için : Bu hareket gözü çevreleyen göz kaslarını (orbicularis oculi) güçlendirir ve gözdeki kırışıklıkları azaltır. İki elinizle V harfi yapın ve işaret parmaklarınızı gözünüzün dış uç kısmına yerleştirin. Orta parmağınızı ise gözünüzün iç ucuna yerleştirin. Gözünüzün alt ve üst kapaklarını göz kırpma hareketi gibi hızla hareket ettirin ama bu hareket esnasında gözlerinizi açık tutmaya çalışın. 10 kez göz kırpın, durun, sonra 2 kez daha tekrar edin.
Göz kapakları için : Bu hareket kaşın alt kısmına gelen göz bölgesine yöneliktir. Göz kapaklarında oluşan kırışıklıkları ve sarkmaları önler.
Başparmak hariç 4 parmağınızı kaşlarınızın üzerine yerleştirin ve kaşlarınızı hafifçe yukarı itin. Gözlerinizi kapatın, göz kapaklarınızı aşağı doğru çekerek karşı bir direnç oluşturun. 10 kez aynı hareketi 2 set halinde tekrarlayın.
Yorgun ve sarkık göz kapakları için : Bu egzersiz biraz konsantrasyon gerektirir fakat özellikle sarkık göz kapaklarını kaldırmak için son derece faydalıdır.
İşaret parmaklarınızı enlemesine şakaklarınızın üzerine basınç uygulayarak saç diplerinize doğru çekin. Alnınızda çizgiler oluşturmadan gözlerinizi çevreleyen kaslarınızı parmaklarınızın ucuna doğru hareket ettirin Bu işlem dirençoluşturmanıza yardımcı olacaktır. Bu egzersizde 5’e kadar sayın ve bırakın. Bu hareketi 5 kez tekrarlayın.
Göz kırışıklıkları ve gözdeki şişkinlikler için : Gözlerinizi çok rahatlatacak bu egzersizi yorucu bir günün sonunda veya arada dinlendiğinizde uygulayabilirsiniz. İşaret parmağınız ve orta parmağınızla yanlamasına V harfi yapın. Başparmağınızı göz kapağınıza yerleştirip kaşınıza doğru itin. Orta parmağınızı gözünüzün altına koyun. Parmaklarınızın ucu ile gözünüzün etrafındaki kasları itin ve kasın. 1- 2 saniye tutun ve bırakın. Şimdi parmaklarınızı birleştirin ve gözünüzün ortasına koyun. Parmak uçlarınızla göz kaslarınızı (orbicularis oculi) itin. 1- 2 saniye tutun ve bırakın. Göz yuvarlağınızın üzerine birkaç saniye hafifçe baskı uygulayın, gözlerinizi yavaşça açın ve göz kırpın.
Göz boşluğu masajı ve kırışıklıkları yok eden hareket : İşaret veya orta parmağınızı burun köprüsünün hemen altına yerleştirin. Parmağınızı köprüden yukarı doğru ve kaşlarınızın altına gelen kemiğe doğru hareket ettirin. Kaşlarınızın altında, kemiğin aşağıya döndüğü yerde bir çıkıntı hissedeceksiniz, o kısmı biraz ovun. Şimdi kaşınızın altına gelen göz çukuru kemiğini sol gözünüzün uç köşesine kadar parmağınızla takip edin.
Bu çalışmayı tamamladıktan sonra sol elin işaret parmağını, sağ gözünüz ortada kalacak şekilde yerleştirin. (İşaret parmağı kaşın altında, orta parmak gözün altında). Aynı zamanda sağ işaret parmağınızı sağ gözünüzün uç noktasına yerleştirin. Sağ gözün alt kısmındaki orta parmağınızı aşağı doğru iterken, sağ gözün ucuna yerleştirdiğiniz işaret parmağınızla hafifçe sağ tarafa doğru çekin. Bu harekette sadece alt göz kapağı hareket etmelidir. Her göz için 8 kez uygulayın.
Yüz Yogası Nasıl Yapılır,Yüz Yogası Ne İşe Yarar,Yüz Yogası Hareketleri,Yüz Yogası Göz,Sarkık Göz Kapağı,Göz Kapakları Düşmesi,Göz Kapakları Şişmesi

YÜZ YOGASI HAREKETLERİ Kategoriler: Genel YÜZ YOGASI HAREKETLERİ  Etiketler: , ,

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz.
Bir yorum var
  1. aysun dedi ki:

    lütfen resimlerle anlatırmısınız.Çok önemli

Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home