Zayıflama Diyetleri Çöpe ücretsiz e-kitap (21)

TIRMANAN BİR SÜREÇ
“Zayıflama Diyetlerinin Kara Kitabı” sayfa 133

Beslenmesi üzerinde kısıtlama amaçlı denetim kurmaya niyetlenen kişi, daha ilk andan itibaren kıtlığa direniş programını harekete geçirmekte, Hastalığa ilk adımlarını atmaktadır.

Beden “enerjiye ihtiyacım var” dediğinde “olmaz” denmekte; “doymadım” diye sızlansa “bekle” yanıtını almakta; önüne canının çektikleri değil, istemediği besinler gelmektedir.

Bir insan acıktığında yiyemezse, verilen miktarlarla karnını doyuramazsa, istediği besinlere ulaşamazsa… bunun adı, kıtlık mıdır… değil midir? Ne dersiniz?

Yaşamsal enerji yollarını her yöntemle açık tutmaya uğraşan beden ve bu yolları tıkamaya kararlı olan kişinin “bilinçli beyni” arasındaki mücadelenin tırmanarak… amansız bir savaşa dönüşmesi ise kaçınılmazdır.

Kısa süre içinde, alınan ilk önlemler yetmeyecek… kilolar ya istenilen hızla verilemediğinde, ya da fazlasıyla geri geldiğinde yeni önlemler bulup (öğrenip) uygulamak gerekecektir. Herkes kendi aklınca, bildiğince, çoğu zaman da “öğrendiğince” bir şeyler yapmaya… hâkimiyeti tekrar eline geçirmeye çalışacaktır.

Yetersiz kalan her önlem, yeni ve çoklukla daha sert tedbirlerin alınmasını gerektirecek… bedenin tepkileri ise giderek şiddetlenecektir.

Zayıflama Diyetleri Çöpe ücretsiz e-kitap (21) Kategoriler: Diyet, Sağlık Haberleri Zayıflama Diyetleri Çöpe ücretsiz e-kitap (21)  Etiketler: ,

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz.
Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home