Zayıflatıcı Bitkisel Yağlar

Zayıflatıcı Bitkisel Yağlar
Zayıflamak sıkılaşmak ve bunu yaparken de vücudunuzun deforme olmamasını istiyorsanız eğer bitkisel yağlardan faydalanmalısınız.Kolayca bulabileceğini bitkisel yağlarile yapacağınız masajlar vücudunuzun iyice sıkılaşmasını ve çatlamasını önleyecektir…
 Zayıflatıcı Bitkisel Yağlar

Masaj ile zayıflanabileceğinizi biliyor muydunuz? Bu masaj sırasında kullanılacak masaj yağının tarifi de yine bu yazımızdadır.

Susamyağı ve bunun içerisine katılan az miktarda biberiye yağı, kekikyağı gibi hafif acı, buruk, canlandırıcı yağlarla duştan önce birkaç dakika süreyle masaj yapılması çok yararlıdır. Belli aralıklarla yapılan yağ masajlarının da zayıfladıkça oluşan çatlaklara, deformasyonlara, kırışıklara karşı olumlu etkisi bulunmaktadır.

Ayrıca kabak lifi, ham ipek kese masajı gibi doğal liflerle yapılan basınçlı masaj da yararlıdır. Aletli yardımları elektrikli petler, G-5 derin masaj aleti, ultrasonik dalgalarla çalışan aletler veya parafin uygulamalarının, yosunlu jel veya doğal, sıcak çamur uygulamalarının bilinçli kişiler tarafından doğru zamanda doğru şekilde uygulanması olumlu etki yaratabilir. Ancak daha yeni yöntemler olan karbondioksit terapisinin ve LPG’nin hem zayıflamaya hem de sıkılaştırmaya katkısı daha fazladır. Mezoterapi, elektro-selülolipoliz gibi iğnelerle yapılan yöntemlerin de bilinçli eller tarafından uygulandığında yararı olabilir.

Geleneksel Çin tıbbı ve akupunktur da doğal bir şekilde zayıflamak için yararlıdır. Ancak mutlaka konunun uzmanı bir doktor tarafından düzenli olarak uygulanmalıdır. Akupunktur oldukça suiistimale açık bir konu olmuştur.

Çok kısa ve yetersiz akapunktur kurslarına giden pek çok hekim, yeterince tecrübe edinmeden, insanları sadece zayıflamaya yönelik uygulamalarla tedavi etmeye çalıştılar. Bu dönemde kişiler aç kaldıkları sıkı diyetlerle hızlı kilo verseler de, sonrasında kontrol edilmeyince pek çoğu bu kiloları geri aldı. En doğrusu açlık diyetleri yapmamak ve kilo verdikten sonra, seyrek aralıklarla da olsa doktorunuzu ziyaret etmektir.

Zayıflatıcı Bitkisel Yağlar Kategoriler: Genel Zayıflatıcı Bitkisel Yağlar  Etiketler: , ,

Cilt Bakımı | Cilt Maskeleri | Bitkisel Cilt Maskeleri ve Kürleri RSS 2.0 feed beslemesinden takip edebilirsiniz.
Yorum Yap

XHTML: Kullanılabilir kodlar : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Home